BOCHNIA - KOPALNIA SOLI

Wycieczka pełna wrażeń – 10.V.2017

Na wycieczce pełnej wrażeń były dzieci z klasy II ze szkoły podstawowej. Uczniowie zaprosili także do wspólnej wyprawy swoich rodziców.
Najpierw wszyscy zwiedzili Kopalnię Soli w Bochni. Przy zjeździe do kopalni serca zadrżały i to nie tylko dzieciom. Potem była podziemna kolejka, długie korytarze, kaplica i efekty multimedialne. Można było zagrać w piłkę, pobawić się na placu zabaw. Obiad pod ziemią też smakował wyśmienicie. Niektórzy próbowali posolić frytki pocierając je o solne ściany…
Kolejnym punktem programu było Muzeum Motyli, gdzie wycieczkowicze zobaczyli okazy małych i wielkich motyli we wszystkich kolorach tęczy oraz poznali wiele ciekawostek dotyczących życia motyli i innych owadów. To była super lekcja przyrody.
Na zakończenie wielkiej wyprawy „blade twarze” odwiedziły wioskę indiańską. Tu dzieci zapoznały się z kulturą Indian, zobaczyły stroje, zabawki, broń. Najlepsze były jednak wspólne zabawy. Każdy strzelał z łuku, dmuchawki, „łowił” rybki, rzucał obręcze na rogi bizona. Po rozegranych konkurencjach  wszyscy mogli  posilić się kiełbaskami z grilla. Zmęczeni, ale szczęśliwi i zaopatrzeni w łuki i strzały „mali wojownicy” udali się w drogę powrotną.
To była superowa wycieczka!  Zorganizowała ja wychowawczyni – Jolanta Pielech