Jasełka (FILM, ZDJĘCIA)

„Bo za dobre, święte życie
Bóg nagrodzi nas obficie”

W tym roku uczniowie klasy IB zaprezentowali „Jasełka na wesoło”.  Tradycja była pomieszana ze współczesnością.  Diabły  i diabełuszki porozumiewali się za pomocą telefonów komórkowych, pasterze  okazali się agentami ochrony -  oprócz ciupag posiadali rewolwery i krótkofalówki.

Zgodnie z tradycją Herod poniósł karę za  swoje czyny, Jezus został ocalony, a królowie złożyli dary.  Ważnym akcentem w inscenizacji  była przemiana Hetmana. Z okrutnego wysłannika Heroda stał się wiernym sługą Jezusa, zyskując odkupienie grzechów.

OBSADA: Maryja- Anna Wroniak; Józef – Konrad Kopij;  Aniołowie- Magdalena Jakima, Emilia Rodzinka; Diabły -  Gabriela Adamiak,  Julia Janiak, Monika Mazur, Aneta Stabryła, Wiktoria Wojdyła;  Pasterze – Oliwia Kostur, Aleksandra Marczak, Paweł Zdziarski; Królowie- Mikołaj Brodzicki, Gabriel Łuczka, Jakub Sobolak;  Herod – Kacper Wojtowicz; Hetman – Daniel Graboń;  Jagna- Paulina Cecuła; Śmierć – Adrian Hydzik.

Dziękujemy Gabrielowi Wargockiemu i i Bartłomiejowi  Cecule ( klasa 1c) za obsługę sprzętu podczas uroczystości  i w  czasie prób.

W tym roku po raz pierwszy drużyna harcerska działająca w naszej szkole przyniosła Betlejemskie Światełko Pokoju, które zostało przekazane przedstawicielom samorządów klasowych, aby mogło zapłonąć na wigilijnym stole w każdej klasie.